آهن

  • ۰
  • ۰

قیمت ورق آهن از مهم ترین خاصیت این لایه نگهدارنده , چسبندگی آن به فلز مبنا و ایستادگی به سایش آن میباشد .

مراحل گالوانیزه , بیشتراز یک لایه حفظ کننده هست , این لایه در راستی جزیی از مرحله فولاد میگردد که نسبت به فولاد ذیل لایه , آند می‌باشد . زیرا روی با محفظه گوشه و کنار عکس العمل میدهد و پوشش گالوانیزه به صورت پیوسته عوض می شود .

روی با گوشه و کنار حریم برای تشکیل یک لایه نگهدارنده اکسید روی , هیدروکسید روی و کربنات روی , عکس العمل میدهد . کربنات روی با مرور مجال به حالت یک مسئله مطلوب برای رنگ آمیزی , کار می نماید .

پوشش روی به دو رخ پایین از تحت لایه مراقبت می نماید :

تشکیل لینک و پیوند های متالورژیکی فی مابین پوشش و پایین لایه , که به شکل لایه حفظ کننده کار می نماید
پوشش برای مراقبت از پایین لایه خویش را فدا می نماید
بعلاوه , گالوانیزه کردن برای نگهداری آهن و فولاد بدلیل هزینه اندک , راحتی کاربرد , راحتی تعمیرات و حفظ مناسب می‌باشد . اکثری دیگر از طریق های به کارگیری از روی برای پرهیز از خوردگی بکار می‌رود مثل پوشش های فدا شونده که با تیتر مراقبت کاتدی شناخته میگردند , و یا این که رنگ های بی نیاز از روی , که هیچ کدام از این خط مش ها نمی توانند با گالوانیزاسیون با خط مش غوطه وری گرم رقابت نمایند

ضخامت پوشش های گالوانیزه

استانداردهای مختلفی مینیمم ضخامت پوشش های گالوانیزه را گزینش می نمایند . مینیمم ضخامت پوشش به وسیله گالوانیزه کنندگان گزینش می شود

مهم ترین فاکتورهایی که ضخامت و ظواهر پوشش گالوانیزه را پایین تاثیر قرار میدهد عبارتند از :

ادغام شیمیایی فولاد
حالت سطحی
کار سرد صورت گرفته روی فولاد قبلی از گالوانیزه
دوران غوطه وری در خزینه
نرخ بیرون کردن از گرمابه
متالورژی روند گالوانیزه
نرخ سرد کردن فولاد
ادغام شیمیایی فولادی که گالوانیزه می شود , مضاعف کلیدی است , مثلا , اندازه سیلیکون و فسفر جانور در فولاد شدیدا ضخامت و ظواهر پوشش گالوانیزه را ذیل تاثیر قرار می‌دهد . میزان ۰٫۰۴ % سیلیکون یا این که عمده و یا این که اندازه ۰٫۰۵ % فسفر یا این که طولانی تر در فولاد باعث به کلفت شدن پوشش می شود , که دربرگیرنده آلیاژهای آهن –روی میباشد .

کربن , سولفور و منگنز جانور در فولاد اثر مقداری در ضخامت پوشش گالوانیزه دارااست .

تاثیر سیلیکون در ضخامت پوشش

ترکییات مشخصی از فولاد رویش لایه آلیاژی قیمت ورق آهن _ روی را تشدید می نماید که در غایت پوشش گالوانیزه که دربرگیرنده آلیاژهای روی _ آهن هست به جای ظاهری براق , خاکستری تیره و مبهوت هست ایستادگی به خوردگی این پوشش خاکستری تیره و متحیر هم اندازه پایداری به خوردگی پوشش گالوانیزه با ظواهر براق , میباشد .

از آنجاییکه عکس العمل گالوانیزه یک مراحل نفوذی است , بالا بودن دما و یا این که طولانی شدن دوران غوطه وری باعث به تشکیل لایه های آلیاژی کلفت تری می شود , مثل بقیه مراحل های نفوذی , در فرایند اولیه عکس العمل سرعت بالا پیشروی کرده و به‌دنبال با پرورش لایه های آلیاژی وضخیم خیس شدن آن ها سرعت آن کاهش می‌یابد .

اضافه شدن روزگار غوطه وری از یک حد معین , تاثیر فرصت , کم هست . در گالوانیزه کردن فولاد هایی که بیشتراز ۰٫۰۴ درصد سیلیکون دارا‌هستند , مراحل گالوانیزه به صورت مشخصی , عوض می شود .

ضخامت فرنگی ترین لایه روی شدیدا به نرخ بیرون کردن مثال از گرمابه روی مربوط است . پر سرعت بیرون کردن مثال از گرمابه روی , سبب به کلفت خیس شدن پوشش روی می‌شود . برای تطبیق با استانداردهای خاصی , برای میزان گیری ضخامت پوشش نیاز است که یک سری نقطه از آن میزان گیری شده و بعد از آن معدل آن ها ضخامت آخری پوشش در لحاظ گرفته شود .

ورق گالوانیزه به دو شکل است.

قیمت ورق آهن

  • ۹۸/۱۰/۰۳
  • فروشنده میلگرد

قیمت ورق آهن

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی